zpět

Rekonstrukce domu a bytu Brno

[21.3.2012] zdroj: rekonstrukce-stavby.cz


Když se podíváme na rodinné domy a byty v České republice, zjistíme, že jsou často ve špatném stavu způsobeném jejich zanedbávanou údržbou. Podrobnější zkoumání objeví řadu nedostatků vzniklých již ve fázi projektování, návrhu interiéru nebo způsobené použitím nevhodných či nekvalitních izolačních materiálů nebo špatně provedenými stavebními pracemi. Pokud se majitelé nebo samospráva domu nezačnou zabývat řešením závad a nedostatků, dochází k výraznému snižování užitných vlastností domu a porostou náklady spojené s jeho provozem.

Proč plánovat rekonstrukci domu?

Důvody pro plánování a zahájení rekonstrukce domu nebo bytu spadají do dovu kategorií. Estetické důvody, z první kategorie důvodů k rekonstrukci, se snaží naplnit touhu a sny uživatelů domů a bytů. Cožpak většina z nás nesní o tom mít krásnou koupelnu, spát v útulné ložnici, vařit v moderní kuchyni a trávit čas s rodinou v prostorném a útulném pokoji?

Praktické důvody se pak většinou zaměřují na vylepšení funkčnosti rodinného domu, odstranění závad a nedostatků nebo na cíl dosáhnout úspor za energie pro zimní vytápění a letní klimatizaci. Většinou se pak při kompletní rekonstrukci důvody z obou kategorií prolínají.